מדריך מיוחד: טיפול זוגי לפני החתונה

אם בעבר טיפול זוגי היה שמור רק בעבור זוגות ותיקים שנשואים מספר שנים, כיום ניתן לראות לא מעט זוגות צעירים שבוחרים להגיע לטיפול זוגי רגע לפני החתונה. מדוע מדובר בחבל הצלה זוגי גם בעבורכם? להלן מדריך מיוחד בנושא.

טיפול זוגי לפני חתונה: דרך מצוינת להילחם בסטטיסטיקת הגירושין

ע"פ הנתונים, 1 מכל 4 זוגות מתגרש. למעשה, מדובר בנתונים אשר מבהילים לא מעט זוגות צעירים, הן בשל הקלות הבלתי נתפסת של פירוק חיי הזוגיות והן בשל העובדה כי היום הטייטל "גרוש" או "גרושה" כבר אינו דרמטי או משפיע על היכולת הזוגית בעתיד. כדי למנוע גירושין בעתיד, ניתן בהחלט לבחון את האפשרות של טיפול זוגי. טיפול זוגי הוא פתרון נהדר בעבור זוגות שנתקלים בקשיים לפני החתונה, כאשר לרוב מדובר בקשיים עליהם ניתן לגשר באמצעות יועץ זוגי מוסמך. במסגרת הטיפול ניתן לפתוח נתיב תקשורת יעיל, כאשר תפקידו של היועץ הוא לגשר בין הפערים ולספק לכל אחד מבני הזוג את האפשרות להביע את דעתו ותחושתו כלפי בן/בת הזוג וכלפי המערכת הזוגית. מדובר בדרך מצוינת "להילחם" בסטטיסטיקת הגירושין, כמו גם ליצור לעצמכם את היכולת ללבן סוגיות מהותיות – רגע לפני שאתם צועדים לחופה.

האם טיפול זוגי לפני חתונה מתאים לכל זוג?

התשובה היא בהחלט כן. לא פעם, בשל הקשיים והלחץ הנלווים לארגון החתונה מגלה אחת מבני הזוג צדדים שאינו הכיר, ואף מגיע למצב שהוא מתחבט לגבי האם בכלל נכון להתחתן. בכדי ליישב את המחלוקות, אין ספק כי מספר מפגשים עם מטפל זוגי יכול בהחלט לסייע לכם כבני זוג להתחזק ולהגיע לחופה כאשר אתם מוכנים לכך. נוסף לכך, ניתן לראות מגמה של הורים אשר מעניקים לילדים מתנה בדמות טיפול זוגי לפני חתונה, בכדי לבחון האם מערכת היחסים חזקה מספיק ותחזיק מעמד.

הגיע הזמן להסיר את הבושה ולקבל תמיכה

לא מעט זוגות שמגיעים לטיפול זוגי לפני חתונה מדווחים על תחושות של בושה, כמו גם הסתרה. חשוב לציין כי טיפול זוגי לפני חתונה לא נועד להבטיח כי אכן תגיעו לחופה, אלא לתת לכם חומר למחשבה לגבי מערכת היחסים – בין אם מדובר בהחלטה להמשיך בתכנון ולהתחתן או לחלופין לפרק את החבילה עוד לפני, בכדי להימנע ממצב של הקמת משפחה כאשר אין בני הזוג תקשורת וכי המחלוקות לא לובנו במלואן. לסיכום, אם אתם עתידים להתחתן בקרוב ורוצים לקבל את הכלים לצורך חיזוק מערכת היחסים ופתיחה של נתיב תקשורת פתוח בתיווכו של מטפל, אין ספק כי מדובר בדרך מצוינת להתכונן לקראת השלב הבא של החיים המשותפים שלכם, ובהתאם לכך לקבל החלטות הרות גורל אשר יכולות לסייע לכם להתמודד בצורה טובה יותר עם חיי הזוגיות במאה הנוכחית.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות