מתנות לילדים: מה תקנו לכל גיל?

יום הולדת של ילד מהווה שמחה גדולה עבור כל המשפחה. באותו היום כולם מבקשים לברך, להעניק מתנה ולאכול ביחד עם הילד עוגה, ועל כן אם אכן מבקשים לחגוג ביחד עם המשפחה המורחבת והחברים מהגן, זוהי סיבה נהדרת לארגן מסיבת יום הולדת גדולה. מכאן שאם בוחרים לחגוג כפי שצריך וליצור אלבום מלא בתמונות מרגשות, עליכם לעשות שני דברים: לארגן אירוע ולהתחיל להבין מה לענות לכל מי ששואל איזו מתנה להביא.

טיפים בנייר עטיפה

לארגן מסיבה אנו משאירים לכם, אך אנו כן נסייע להבין אלו מתנות רצוי לבקש מהאורחים – בהתאם לטרנדים, ליכולות המוטוריות, לשלבי ההתפתחות וכמובן בהתאם לגיל של הילד. רגע לפני שנתחיל נציין שהרבה פעמים שווה להעניק משחק שמיועד עבור שלב אחד קדימה, ולו כי ילדים גדלים מאוד מהר ותמיד טוב לאתגר אותם. המלצה ראשונית? קורקינט הוא מתנה מושלמת לילדים – עבור שלל גילאים!

גיל שנה

בגיל זה הילד מתחיל לעמוד, ללכת ולפתח אט אט מוטוריקה עדינה.

 • צעצוע עוקב – מוטב לרכוש עבורו צעצוע שעוקב אחריו, למשל ברווזון שמחובר לחוט.
 • פיתוח יכולת מוטרית עדינה – זהו בדיוק השלב לפתח מוטוריקה עדינה, ולו באמצעות משחקי השחלות, מדבקות, פאזל לקטנטנים וקוביות גדולות.
 • צעצועים מוזיקליים – צעצועים מוזיקליים הם כיף גדול עבור הקטנים שמרוצים מהעובדה שהם מסוגלים להפיק צלילים.
 • מתנה גדולה – אם מחפשים מתנה מעט יותר גדולה, ביחרו בבימבה, כמובן רק אם הילד כבר מתיישב.

מתנות לילדים

גיל שנתיים

בגיל זה הקטנים נהיים עצמאיים, מפעילים רבות את הדמיון ומחקים את המבוגרים, כך שבהחלט מומלץ לרכוש מוצרים מעולם המבוגרים.

 • משחקי דמיון – מטאטא קטן, דגם של עגלת קניות, מטבח מוקטן ומאובזר, או עגלת תינוק עם בובה.
 • צעצועי התפתחות – בגיל זה הילדים מבינים שאחד ועוד אחד עשוי ליצור משהו אחר ועל כן מומלץ לרכוש עבורם משחקי מגנטים, קוביות, בצק, צבעים וכדומה.
 • אוהל – אוהל אידאלי עבור הקטנים שבגיל זה מאוד אוהבים להתחבא וליצור מתחם אישי.
 • רכב – ציינו עצמאות ורצון לחקות את הגדולים ועל כן רכישת בימבה עשויה להוות הצלחה גדולה.

 

גיל שלוש

בגיל זה הדמיון חוגג אך נכנס ממד נוסף – משחקים חברתיים.

 • משחקי חברה – פאזל רצפה שמתאים לכמה ילדים
 • משחקים במשפחה – בית בובות, ערכת רופא ושלל משחקי פליימוביל שמהווים "עולם קטן" מאפשרים לילדים להתנסות בתפקידים רבים ולפתח מיומנויות חברתיות.

גיל ארבע

בגיל זה החברים מאוד משמעותיים, ואף תהליכי הסקת מסקנות ולמידה מקבלים תנופה.

 • משחקים בכאילו – תחפושות מהוות דרך נהדרת ליצור עולמות.
 • משחקי קופסא ויצירה – משחקי קלפים ויצירה תמיד יתקבלו בברכה. תשקלו לרכוש חול קינטי, משחק סולמות וגנבים, קלפי רביעיות, סליים, צבעי גואש ועוד.

ומה לגבי גילאים מתקדמים?

ובכן בין גיל 5-12 המבחר הוא גדול יותר, ולו כי ניתן לרכוש פאזלים ברמות שונות, משחקי קופסה ייחודיים, ערכות יצירה, אופניים לרכיבה וההיצע עוד רחב ומגוון. החל מגילאי 12, הילדים כבר הופכים לנערים, והציפייה משתנה. לכן, בגילאים הללו מוטב לשאול את הילדים מה היו רוצים לקבל, ולרכוש עבורם את המתנה האידיאלית ביותר.

עמודו!

מקווים שציידנו אתכם בכמה רעיונות שווים. מה עתה? ביחנו מה קיים בבית, מה מעניין את הילד והתחילו להבין מה מבקשים ממי. מזל טוב!

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות