ירח דבש אמריקאי: איך מוציאים ויזה לארצות הברית לטובת חופשה?

עם כל הכבוד לתכנון מסיבת רווקים וחתונה, אנחנו מזמינים אותכם לקפוץ לדובדבן שבקצפת – תכנון ירח דבש. מתכננים ירח דבש מהחלומות, מבקשים לחוות את הטיול הראשון כזוג נשוי באופן מדהים, מרתק ושפותח דלת לכל כיוון שרק תחלמו עליו? מוזמנים לערוך ירח דבש אמריקאי. עם זאת, לצד ההמלצה לטפל בכך בהקדם (שנה מראש לא יהיה מוגזם), נעצור להעניק לכם את סך הידע הנחוץ עבור הוצאת ויזה לארצות הברית. נשמע מורכב? בהחלט קיימים לא מעט שלבים ודרישות, כך שמוטב להיות ערוכים, ולא מופתעים ברגע האחרון. כל המידע עבור הוצאת ויזה לארה"ב לטובת נופש נמצא כאן – מזל טוב!

הרעיון שמאחורי ויזה לארה"ב

אם נתחיל מנקודת ההתחלה, נציין שוויזה לארה"ב היא בעצם אשרת כניסה למדינה. הוויזה של ארה"ב כפופה לחוקי ההגירה, ועל כן תהליך הנפקת ויזה כרוך בלא מעט בדיקות שמטרתן לוודא שמתכוונים לשוב הביתה בתום הביקור. עובדה זו שוללת באופן כמעט אוטומטי וויזה מכל מי שנחשב מחוסר עבודה, בעל עבר פלילי, חייל משוחרר, אדם ללא נכס שרשום על שמו וכדומה. עם זאת, גם עבור מקרים מעין אלו עשוי להימצא מענה.

הוצאת ויזה ב5 שלבים

אם עומדים לחוות ירח דבש ביעד שבו מגשימם חלומות, נדרש להוציא ויזת תייר. כאן נמצא שני סוגים עיקריים של ויזה. סוג B וסוג .2B  מה רצוי עבורכם? אם מתכוונים לטייל לתקופה יחסית קצרה ואין ברשותכם דרכון נוסף (מלבד דרכון ישראלי), תידרשו בוויזת B. עתה לאחר שהבנו באיזה סוג מוטב להתמקד, נעבור להבין כיצד נכון להיערך. עקבו אחר 5 השלבים הבאים:

  1. נכנסים לאתר של שגרירות ארה"ב, ממלאים באופן מקוון טופס DS 160, מדפיסים את האישור שמתקבל, ושומרים אותו עבור הצגה במהלך הריאיון.
  2. משלמים אגרה. אם באמצעות פנייה למוקד הטלפוני של השגרירות, או אם באופן מקוון דרך האתר של דואר ישראל.
  3. קובעים תאריך לראיון פרונטלי בשגרירות הרצויה (ישנה שגרירות בירושלים וישנה שגרירות בת"א). את קביעת הריאיון ניתן לבצע באתרים שונים או דרך מוקד הפניות של השגרירות הרצויה (02-3741221 / 03-9058062)
  4. עוברים את הריאיון. לראיון יש להגיע עם הטופס הנ"ל, הזמנה לראיון, תמונת פספורט, אישור תשלום אגרה ועם דרכון התוקף (תוקף של לפחות חצי שנה).
  5. בתום הריאיון ניתן לקבל תשובה. עם קצת מזל מקבלים את הדרכון בדואר.

 

 

הכנה לראיון

עתה לאחר שהבנו מהם השלבים, נציין שיש לא מעט פרטים שרצוי לקחת בחשבון. כך למשל אם נתחיל עם מילוי טופס DS 160, נציין שניתן למלא אותו רק באנגלית. השאלון עוסק במגוון מאפיינים אישיים, כולל מהות הסיבה שמובילה לבקר בארה"ב. כמו כן, נדרשים לדאוג לתמונה פספורט עדכנית, כאשר גם כאן יש הגדרות מאוד מדויקות ומחייבות – עקבו היטב אחר ההנחיות. מה עוד? לקראת ההגעה לראיון מוטב לעבור הכנה. זה אומר להיות מוכנים עם מספר מסמכים שמעידים על קשר חזק לא"י. זה יכול להיות חוזה עבודה, אישור ממוסד לימודים, בית שרשום על שמכם וכדומה.

פשוט? כן ולא!

לכאורה, כמה טלפונים, כמה מסמכים, כמה פעולות משלימות ואתם שם – חיים את החלום. בפועל, לא מעט אנשים יוצאים מהשגרירות מאוכזבים. מספיק למלא את השאלון באנגלית בצורה לא נכונה, מספיק לא לצרף תמונת פספורט בהתאם להנחיות, מספיק לא להתנהג בתור לראיון בצורה הולמת, או לא להציג בראיון מסמכים שתומכים ביציבות בארץ, כדי לקבל תשובה שלילית. תשובה שאינה מזכה בסך ההוצאות ושכמובן מצריכה לעבור את התהליך מחדש (אם טרם ויתרתם).

לסיכום,

אם אתם מבקשים להתחיל את הטיולים המשותפים כזוג נשוי ברגל ימין ולפנות זמן עבור תכנון החתונה, ניתן להשיג סיוע מקצועי. יש חברות שמתמחות בדיוק בכך. בהצלחה!

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות