זוגות טריים – לוקחים משכנתא בפעם הראשונה? פנו למומחים ב"חכם משכנתאות"

בשעה טובה קיבלתם החלטה לעשות את זה רשמי – להפוך משני אנשים לגוף אחד. חתונה היא ברכה, אך בו זמנית חתונה גם מצריכה לקבל לא מעט החלטות משותפות (ולא בהכרח פשוטות), ועל כן גם אם אחד מכם ויתר לגבי התאריך והשני ויתר לגבי האולם שבו מתחתנים, יש להבין שבכל הנוגע ללקיחת משכנתא אין מקום לפעול מתוך מקום של ויתור, אלא יש לפעול מתוך מקום מושכל. מתוך מקום שמבין מהם סך המשתנים, כיצד ממנפים מצבים, ממה נמנעים ובאופן כללי מתוך מקום שמסייע להשיג את תמהיל המשכנתא הכלכלי ביותר נקודתית עבורכם. אז אם גם אתם פעם ראשונה עומדים לקחת משכנתא, מוזמנים להכיר מספר דגשים חשובים, אך ראשית אנחנו מבקשים לקפוץ לשורה התחתונה: משכנתא לוקחים אך ורק לצד ייעוץ מקצועי!

דגשים של מקצוענים

מבקשים להשיג משכנתא אידאלית נקודתית עבורכם? טרם פונים אל חברת חכם משכנתאות כדי לקבל סיוע, מוטב לעשות מספר הכנות. במה מדובר? עצרו להבין איזו דירה מחפשים, כלומר איזו הלוואה נדרשים להשיג. אינכם בטוחים מהו השווי של הדירה? היעזרו בשמאי. מבקשים לחסוך הוצאות משלימות? יש להבין שבכל מקרה שמאי נדרש להיות בתמונה, וזאת כי הבנק מבקש לוודא שרוכשים דירה בהתאם לשווי שלה, כך שמוטב לבצע שלב זה בהקדם הניתן, טרם חותמים על הסכם רכישה. עוד נחדד שאם הבנק מעניק אישור עקרוני, יש לוודא שבתקופה שקודמת להשגת המשכנתא לא עושים מהלכים דרסטיים שעשויים להשפיע על אופי ההכנסה. כך למשל אם מבקשים להתפטר, מוטב שתחכו מעט.

 

 

השוואה מושכלת

כידוע, על מנת להשיג את המשכנתא האידאלית ביותר מבחינתכם, זוג שנמצא בתחילת חייו המשותפים, נדרשים לפנות אל כמה בנקים במקביל ולהשיג מכל אחד אישור עקרוני. מדוע? כדי שתוכלו להשוות בצורה ראויה בין סך התנאים שכל בנק מציע. עם זאת, הרבה פעמים גם אם סך התנאים פרוסים לפניכם, אין זה פשוט לבצע השוואה, ועל כן ההמלצה היא להעביר בהקדם הניתן את המושכות לגוף מקצועי, ממש כמו חברת חכם משכנתאות. מדובר בחברה שמתמחה באופן סופר מקצועי בכל מה שנוגע לתחום, כולל שירותי איחוד הלוואות ומחזור משכנתא, שני כלים שעשויים לשרת בהמשך הדרך. חברת "חכם משכנתאות" תדע לקרוא את המפה השלמה, לבחון משמעויות נסתרות ואף תדע כיצד ניתן להתמקח כדי להטיב את נקודת הפתיחה.

תמהיל משכנתא

גם אם אתם חדשים בתחום, את המונח "תמהיל משכנתא" נראה שאתם כבר מכירים. מדובר בתוכנית החזרים שמושפעת בעיקר מאופי הריבית ומהפריסה הרוחבית, כאשר פה ראוי לציין שקיימים לא פחות מ30 מסלולים שונים. כיצד אם כן ניתן להתחיל להבין איזה מסלול הכי נכון עבורכם? בנקודה זו עידו עוז (בעלי חכם משכנתאות) מסביר שיש כאלו שגורפים שהכי נכון "לחלק את הסל", משמע לבחור במגוון מסלולים, אך גם פה בסופו של יום נדרשים לקבל החלטה. אי לכך גם אם מאמינים שלמידת התחום תסייע לקחת משכנתא טובה, עדיין הכרחי להבין שאין מתחרה ראוי להבנה מעמיקה ומנוסה בתחום, ממש כפי שהיועצים האדיבים של חברת חכם משכנתאות מטיבים להעניק.

לא בחינם אך כן רווחי

לסיכום נציין שיש לא מעט שלבים שמשפיעים על תמהיל המשכנתא, יש לא מעט נדבכים שדורשים הבנה מעמיקה, ואף יש לא מעט שלבים בדרך שדורשים התנהלות מושכלת. אז נכון שייעוץ מקצועי אינו ניתן בחינם, אך בסופו של יום כל עוד פונים ליועץ משכנתאות מוביל בתחום, זוכים לחסוך אלפי שקלים מדי חודש. דוגמה אחרונה לדרך? ככול שתשכילו לשדר לבנק שביכולתכם להחזיר את ההלוואה בבטחה, כך הריבית שתידרש מכם תהיה יותר נמוכה.

בברכת מזל טוב על החתונה, ובהצלחה בהשגת ריבית נמוכה.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות