לא מוותרת על השמחות הקטנות של החיים: עמותת אחינועם בראשות אלי, רפי ומשה אדרעי מלווה את בני העדה האתיופית כל הדרך לארונות הקצונה

 

בשנים האחרונות פועלת עמותת אחינועם למען רווחתם של בני הנוער בני העדה האתיופית, מתוך מטרה לאפשר להם להשתלב במסגרת הצבאית בתפקידים בכירים. למעשה, מדובר באחת מתוכניות הדגל של העמותה אשר חרטה על דגלה לספק לכל בן ובת נוער במדינת ישראל יכולת לממש את הפוטנציאל שלו. התמיכה בבני ובנות העדה נושאת פירות ומאז החלה מעל ל-95% מהבוגרים הצליחו לקבל את ארונות הקצונה ואף להשתלב בתפקידי מפתח ביחידות מובחרות, ועל כן הגיע הזמן שגם אתם תכירו את הפעילות של עמותה שאותה הקימו איל אדרעי, משה אדרעי וכן רפי אדרעי.

קידום בני נוער בני העדה האתיופית – תוכנית דגל של העמותה

את עמותת אחינועם הקימו האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי מתוך תשוקה לעשייה חברתית, בייחוד בכל הקשור בבני ובנות הנוער המשתייכים לעדה האתיופית. תוכנית הדגל של העמותה מתמקדת בליווי של אותם בני נוער החל מגיל 16 בזמן תקופת הלימודים, מתוך מטרה להגביר את המוטיבציה להשתלבות במסגרת הצבאית ואף לפתח יכולות מנהיגות שהן חשובות מאוד בתוך המסגרת הזו, בוודאי בעבור מועמדים לגיוס ביחידות מובחרות או תפקידי קצונה. הליווי האישי כמו גם התמיכה אותה מעניקה העמותה הצליחה לסייע לאלפי צעירים להתקבל ולהגשים את עצמם במסגרת הצבאית, ועל כן מדובר בתוכנית משמעותית שזוכה גם לגיבוי מצד גורמי הרווחה והחינוך בערי הפריפריה.

 

 

שילוב של בני נוער במסגרת הצבאית – בהצלחה יתרה

היכולת לשלב את בני הנוער בני העדה האתיופית במסגרת הצבאית היא לא רק לטובת הגברת המוטיבציה אלא גם לטובת יצירה של הזדמנויות חדשות בעולם האקדמיה ושוק התעסוקה, כפי שמסביר רפי אדרעי מעמותת אחינועם. למעשה, העמותה מלווה את בני הנוער גם לאחר סיום השירות והשתלבות באקדמיה באמצעות חלוקה של מלגות, כאשר גולת הכותרת היא מענה שניתן גם לטובת הגדלת הסיכויים לקבלה לתפקידים בכירים בשוק התעסוקה. הרצון העז לסייע לדור העתיד מצליח להפוך את העמותה לחלק משמעותי וחשוב מאוד בחברה הישראלית, בייחוד לאור מצבם העגום של בני ובנות העדה שלא פעם נופלים בין הכיסאות בעקבות פערים כלכליים כמו גם חברתיים.

יצירת שווין הזדמנויות בחברה הישראלית

עמותת אחינועם אשר הוקמה כאמור על ידי האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי היא עמותה שפועלת ללא מטרות רווח ומתוך מטרה לצמצם את הפערים החברתיים בין קבוצות שונות בחברה, כולל העדה האתיופית. האחים שאבו השראה אדירה מסיפור העלייה המרגש של בני ובנות העדה, ועל כן רוצים להחזיר אהבה בעבור מי שעתידים להיות דור העתיד של מדינת ישראל. מעבר לתוכנית הזו, מקדמת העמותה גם שורה נוספת של תוכניות שאותן ניתן לראות באתר הרשמי, ובכך לקחת חלק באגנד'ה של העמותה לקידום החברה הישראלית ודאגה לדור העתיד, ללא תמורה ועם שימת דגש על אחווה קהילתית.

לסיכום

עמותת אחינועם בראשות האחים איל אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי היא עמותה שפועלת במשך שנים למען בני ובנות הנוער מהעדה האתיופית. בזכות התוכנית הצליחו רבים מבוגרי התוכנית לקבל את דרגות הקצונה הנחשקות ואף להשתלב בתפקידים מבוקשים ביחידות יוקרתיות. בסיום השירות ממשיכים המשוחררים לקבל ליווי אישי לטובת קבלה לאוניברסיטה ובהמשך גם למקומות תעסוקה בכל רחבי הארץ. הליווי האישי וכן העשייה היא זו שהופכת את העמותה הזו לבעלת חשיבות עמומה בחברה הישראלית, ולקהילה של יהודי אתיופיה.

סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות