חתונה רפורמית: כל מה שרציתם לדעת!

בשנים האחרונות נדמה שלא מעט זוגות בוחרים להימנע מחתונה דרך הרבנות, ומעדיפים לבחור בדרכים חלופיות להינשא ולנהל מערכת יחסים זוגית מחייבת, אחת מהן היא החתונה הרפורמית. מה חשוב לדעת על חתונה רפורמית וכיצד נערך טקס החופה? אספנו בעבורכם את כל המידע הנחוץ!

מהי חתונה רפורמית?

זוגות מאורסים שרוצים להינשא שלא באמצעות הרבנות, יכולים להתחתן בחתונה רפורמית, כלומר מדובר בנישואים אזרחיים, אך למעשה הטקס והאירוע עצמו נערך באווירה מסורתית בהתאם לרצונותיהם של בני הזוג. את הטקס ניתן לערוך כפי שרק תרצו, ולשלב בו מגוון מנהגים מסורתיים כמו שבירת הכוס ושבע הברכות, ואפילו להעניק לטקס טאצ' אישי משלכם כמו נאום אישי של החתן והכלה, ברכות מהאורחים במעמד חופה ועוד.

מאיפה מתחילים?

החלטתם להינשא שלא דרך הרבנות? תחילה חשבו אם אתם מעוניינים להתחתן באופן רשמי בחו"ל ולערוך את טקס חתונה רפורמי בארץ, או לחלופין לערוך טקס ולהירשם ברשויות כידועים בציבור. היה ואתם מעוניינים לערוך חתונה רפורמית, תכננו את נישואיכם האזרחיים בחו"ל, ורק לאחר מכן תוכלו לפנות לארגונים שמסייעים לתכנון וארגון האירוע, כמו התנועה ליהדות מתקדמת או התנועה המסורתית.

חשוב לציין: חתונה רפורמית אינה מוכרת כחתונה כדת משה וישראל, לכן יש להסדיר את הנישואים האזרחיים בחו"ל, ורק לאחר מכן לערוך את האירוע.

החופה הרפורמית

כאמור, טקס החופה הרפורמי, שנערך על ידי רב רפורמי, מאפשר לבני הזוג להיות גמישים בתכני הטקס ולשלב בתוכו אלמנטים ייחודיים ואישיים משלהם. יחד עם זה, חשוב לציין שחופה רפורמית היא לא חופה חילונית, ולכן היא כפופה אף היא למנהגים מסורתיים שונים. אגב, אם תרצו, תוכלו לנסח את הכתובה מחדש ולהעניק לה ניסוח שוויוני שתואם את הלך הרוח של האירוע והזוגיות.

איך לתכנן חתונה רפורמית?

תכנון חתונה רפורמית, כמעט זהה לתכנון חתונה רגילה, אך מאחר ובחרתם להינשא בדרך ייחודית שמשקפת הן את הדת היהודית המסורתית והן אלמנטים מודרניים ואישיים, תוכלו להעניק לאירוע אמירה אישית ומיוחדת. רוצים דוגמאות?

שתפו את בני המשפחה בטקס החופה

טקס החופה, הוא ללא ספק אחד הרגעים המרגשים ביותר בחתונה, אך כדי להעניק לאירוע את המגע האישי שלכם, תוכלו לשלב את בני המשפחה בטקס, זאת באמצעות רצף של ברכות או נאומים קצרים במעמד החופה. אגב, דרך נהדרת להפוך את הטקס לייחודי ומעניין, הוא לשלב ברכות מרגשות של האחיינים והאחייניות שלכם.

חילופי טבעות הדדיים

בטקסים המסורתיים נהוג שהחתן עונד לכלה את הטבעת, אבל למה שגם הכלה לא תענוד לחתן את הטבעת? ובכן, בטקס רפורמי בהחלט תוכלו לעשות זאת.

 

חתונה רפורמית יכולה להיות חלופה נהדרת לזוגות מאורסים שמעדיפים להימנע מחתונה דתית שנערכת על ידי הרבנות. כמו כן, ההמלצה הרווחת היא לערוך הסכם ממון בטרם הנישואים ולהסדיר אותו מבחינה משפטית. לא משנה איך תבחרו להינשא – העיקר שתנהלו מערכת יחסים בריאה, תקינה ומלאה באהבה. מזל טוב!

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות