האם זוגות צריכים ביטוח חתונה? המדריך המלא

היום המאושר עומד להתקיים. כבר יש טבעת על האצבע, רשימת מוזמנים, אימהות נרגשות משני הצדדים, מחשבות על בגדי חתונה ואפילו מקום מושלם עבור האירוע. עם זאת, לצד שלל המטלות שעוד מחכות להתייחסות (מציאת רב, עיצוב חופה, בחירת די ג'י וכדומה), גם יש לשקול ברצינות האם לעשות ביטוח חתונה. על מה ולמה? ובכן אין מדובר בהיתכנות שאחד מהצדדים יקבל רגליים קרות ויברח ברגע האחרון, אך כן מדובר במציאות שהיא הרבה פעמים אינה צפויה ושכן מציפה שלל קשיים. מכאן ממש כפי שנהוג להזמין מספר מנות ספר וממש כפי שחלק בוחרים לעשות הסכם ממון ולהרים טלפונים כדי לוודא מי מהמוזמנים מגיע, כך גם מומלץ לעשות ביטוח ייעודי עבור חתונות, ופה נעצור להסביר מדוע.

משתנים לצד אלמנטים קבועים

ראשית נציין שניתן למצוא מגוון נרחב של ביטוחים, אך את הביטוח עצמו נהוג לעשות בזמן קבוע – לאחר שסוגרים הסכם עם בעלי המקום תונה. כמו כן, התוקף של הביטוח גם כן קבוע – נהוג שהוא מכסה עד לצהרי היום שלמחרת. נתון זה מזכיר את דברי אבנר הייזלר בגלובס. באותו ריאיון הייזלר מציין שבתחום הביטוחים ניתן למצוא שורה ארוכה של הבדלים ומשתנים, אך תמיד יש מסגרת זהה בעלת חשיבות עמה לא מומלץ לשחק. יש לה סיבה טובה, וכך גם כאן.

כיסויים עבור ביטול חתונה

באופן כללי ביטוח חתונה דן בשורה ארוכה של מקרים שמובילים לביטול החתונה. מכאן שהביטוח עשוי לכלול נזק משמעותי שאירע למקום, ביטול בעקבות מזג אוויר שאינו מאפשר לקיים את האירוע (למשל שלג שמונע הגעה), פשיטת רגל של מפעילי המקום, שיבושים בתחום התחבורה, מעשי זדון, צו מילואים לא מתוכנן, פציעה של אחד מבני הזוג (או של אחד מבני המשפחה הקרובה) וכדומה. כמו כן, מעבר לשיקולי ביטוח ביטול חתונה, טוב לדעת שהביטוח יותר מקיף. טוב לדעת שהביטוח יודע להעניק כיסוי עבור אובדן טבעת נישואין, גניבת צ'קים, תקלה שנוגעת לנותן שירות (כגון צלם או בעל הקייטרינג) וכדומה. מכאן שיש לזכור שחתונה מורכבת ממגוון נותני שירות וממגוון משתנים שאינם תמיד נשלטים. מסקנה זו זורקת לכתבה על אבנר הייזלר בדה מרקר. הכתבה מציינת שבתחום העסקים לא ניתן לשלוט על כל מרכיב ומרכיב, אך כן ניתן לעשות כל שניתן על מנת להישאר בשליטה מלאה, וזהו תפקידם של הביטוחים השונים ושל ביטוח חתונות בפרט.

האם זוגות צריכים ביטוח חתונה? המדריך המלא

כיסויים עבור תאונות

עוד פרמטר חשוב שגם כן מכוסה מטעם ביטוח לחתונות, נוגע לתאונות אישיות. הרעיון הוא שהביטוח מאפשר לכסות מגוון תאונות שמובילות לנכות / מוות, וזאת בגין תאונה שאירעה לאורך כל תקופת הביטוח. עוד ראוי לדעת שלפני שעוצרים לבחור ביטוח חתונה כזה או אחר, יש לוודא שלאולם/גן אירועים יש רישיון עסק בתוקף. נשמע כמו תוספת שולית יחסית לסך ההוצאה, אך מבקשים להבין מה לכלול בביטוח ומה להשאיר מחוץ למשוואה? הגיע הזמן לערוך שיחה זוגית, להבין אלו פרמטרים ראוי לכלול. בכול אופן קחו בחשבון ששמלת כלה עולה יותר מסך הביטוח, כך שמדובר בתוספת קטנה שמעניקה כיסוי מקיף ומשמעותי.

שיהיה המון מזל טוב אך אל תסמכו על המזל

מכאן שאם נסכם, נציין שחתונה כרוכה ברשימה ארוכה של הוצאות, ובשורה ארוכה של אי וודאות. לאור כל זאת יהיה זה רק נבון לעשות ביטוח חתונה. ביטוח שמעניק שקט נפשי ושבעת הצורך ממזער בצורה ניכרת נזקים כספיים. עוד נציין שקיימים מספר מסלולים, כך שניתן לבחור את היקף הכיסוי המתאים ביותר בהתאם לשורת דגשים ושיקולים אישיים. מזל טוב והמון בריאות והצלחה בדרככם החדשה!

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות