חתונה אזרחית: פורטוגל היא היעד שלכם לחתונה המושלמת

ראשית כל מזל טוב! אם הגעתם לידי החלטה שמבקשים לבנות תא משפחתי משלכם, כל השאר שולי. עם זאת, חתונה צריך לעשות, ופה נציין שאם מוותרים על חתונה בארץ (אם כי מבקשים להתרחק מכולם ואם כי לא רוצים לתת יד למוסד הדתי), או אם נאלצים לערוך את החתונה בארץ אחרת (כי הנתונים היבשים אינם תואמים את הדרישות שמכתיבה הרבנות), טוב לדעת שפורטוגל מהווה יעד אידאלי! יעד אידאלי עבור חתונה, ובאותה נשימה עבור ירח דבש עטור נופים מדהימים.

שתי ציפורים בפורטוגל אחת

פורטוגל ידועה כיעד שמאפשר לרבים מהיהודים לקבל אזרחות ודרכון אירופאי, ופורטוגל מהווה יעד שנחשב מאוד סובלני בכול הנוגע לזכויות אדם. כאן ראוי לציין שבין היתר פורטוגל מחתנת זוגות חד מיניים, ואף ראוי לציין שאם רק רוצים ויש רקע מתאים, ניתן להשיג דרכון פורטוגלי. מכאן שאם חושבים על חתונה אזרחית ובו זמנית על השגת דרכון מקומי, טוב לדעת שזוהי זכות שתסייע בארגון האירוע, כלומר מדובר בשני אירועים שיודעים להיות משלימים ותומכים.

אין שורשים מקומיים? ישנה הזדמנות שנייה!

ציינו שחתונה אזרחית והשגת דרכון פורטוגלי עשויים להיתפס כשני אירועים תומכים, ופה אנו מבקשים להרחיב. ובכן מדינת פורטוגל יצאה לפני שנים בהכרזה שהצאצאים של מגורשי ספרד זכאים לחזור, זכאים להשיג אזרחות מקומית. מכאן שאם יש שורשים שמגיעים מהאזור, בהחלט מומלץ להתחיל לבדוק ולפעול. כיצד אם כן חתונה אזרחית בפורטוגל עשויה לסייע בהשגת היעד, בהשגת דרכון פורטוגלי (השגת דרכון אירופאי)? ובכן אם אכן יש שורשים וניתן לעקוב אחר אילן היוחסין, הרי שאין בכך צורך, אך אם אין זה המצב, הרי שמדובר בהזדמנות.

חתונה אזרחית: פורטוגל היא היעד שלכם לחתונה המושלמת

מנצלים את הסיטואציה!

אם בן הזוג השיג אזרחות פורטוגלית, אך לכם קשה להוכיח שייכות היסטורית, הרי שבנקודה זו נדרשים להוכיח זיקה, וזאת בזכות שליטה בשפה הפורטוגזית, מגורים בפורטוגל (הצגת חוזה שכירות גם כן עשוי לעזור) והוכחה שנערכים מגעים מרובים עם חברות פורטוגליות. מכאן שאם אכן מבקשים להרוויח מסך ההטבות שאזרחות פורטוגלית מקנה (ניגע בכך בהמשך), טוב לדעת שאם מארגנים חתונה מקומית, ניתן לנצל את ההזדמנות שנמצאים במקום, וזאת כדי לפתח קשרים, לחבור לקהילה היהודית, לשכור דירה, לרכוש שפה, להוכיח שנעשו קשרים מקומיים (ולו בהקשר של החתונה האזרחית) וכדומה.

כל הסיבות להחזיק בדרכון פורטוגלי

מדוע רבים שכן יכולים להתחתן בארץ בוחרים להתחתן דווקא בפורטוגל? ובכן מעבר לעובדה שזוכים לשלב בין הליך מהותי לחופשה קסומה, רבים גם מבקשים לקבל את הדחיפה הרצויה כדי להשקיע בתהליך שבסופו מובטח דרכון פורטוגלי. מדוע? כיוון שתמיד חשוב להשאיר אופציות פתוחות, וכאשר אותה אופציה מקנה באופן אוטומטי דרכון אירופאי (פורטוגל חברה באיחוד האירופאי), הרי שהרבה יותר הזדמנויות נהיות רלוונטיות. דרכון אירופאי מאפשר להירשם למגוון מוסדות לימוד נחשבים בחינם (או בעלות נמוכה) וליהנות משלל מלגות, מייתר את הצורך להשיג ויזה עבור ביקור בארה"ב, מעניק שלל הטבות מס ומכס שמטיבות עם מגוון עסקאות נדל"ן, פותח הרבה דלתות בתחום התעסוקה, מאפשר להיעזר במגוון הטבות מטעם הממשלה, מעניק אישור עבודה בשלל מדינות (כולל אוסטרליה וארה"ב) וכדומה.

מתי מוטב לחכות?

לבסוף נציין שאם לאחד מבני הזוג יש דרכון פורטוגלי ולשני אין (ואף אין לו זיקה שורשית), חתונה בפורטוגל עשויה לסייע לתהליך, אך יש לחכות שיחלפו 3 שנים מיום החתונה, טרם הצד השני יזכה לפתוח בתהליך. עוד נציין שאם אחד מבני הזוג זכאי לדרכון ויש במשוואה ילד בוגר (מעיל לגיל 18), הרי שעדיף שההורה הזכאי והילד יתחילו בתהליך יחדיו, ורק לאחר שהם יממשו את הזכאות בן הזוג ( שאינו נחשב זכאי) ייצא לדרך בעצמו, פשוט כי בן זוג פלוס ילד שמחזיקים באזרחות פורטוגלית מגדילים את הסיכויים.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות